Јован Стојоски од АК-Охрид ќе ја претставува Македоија на Олимписките игри во Токио

Aтлетичарот на АК„Охрид“ Јован Стојоски ќе ја претставува Македонија во атлетика (400 метри) на Летните Олимписки Игри што од 23-ти јули до 8-ми август ќе се одржуваат во Токио, одлучи … Read More

За период од 96 часа Македонците потрошиле околу 450.000 евра за јадење и пиење алкохол во познатите романски локали

Македонската навивачка фаланга овој јуни за првпат беше дел од едно Европско првенство во фудбал, а според податоците на романските власи за Јавни приходи и медиумите од оваа земја, домаќините … Read More

Со параглајдер на натпреварот Германија-Франција

На натпреварот Германија-Франција на фудбалското Европско првенство се повредени две лица. Во протестна акција на организацијата Гринпис , двете лица влетле на натпреварот со моторен параглајдер На параглајдерот можеше да … Read More

Македонија-Украина во битка за осминафинале на ЕУРО2020

Македонската фудбалска репрезентација попладнево од 15 часот против Украина на Националната арена во Букурешт го игра вториот натпревар од групата Ц на ЕУРО2020. Македонскиот селектор на Игор Ангеловски на вчерашната официјална прес … Read More

Арнаутовиќ се извини , ФФМ бара од УЕФА најстрога казна

И покрај тоа што , Арнаутовиќ официјално на својот инстаграм профил се извини за вербалниот инцидент, порачувајќи дека „не е расист“, Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) побара официјално од УЕФА … Read More

Колку заработуваат фудбалерите од објавите на Instagram?

Студијата откри имиња на 30 фудбалери кои заработиле најмногу од Инстаграм минатата сезона. Роналдо е прв на листата со 15,85 милиони фунти на сметка на 32 спонзорирани соопштенија. Меси има … Read More