Македонската Ракометната Репрезентација во Охрид

Македонската Машка Ракометната Репрезентација ги почна подготовките за бараж дуелите со Грција во Охрид . Поради проблеми со повреди нема да настапат Петар Ангелов на негово место е повикан Стефан Кимевски … Read More

Фудбалската репрезентација на Македонија во јуни ќе одигра две пријателски средби со Кина

Во рамките на циклусот подготвителни натпревари за претстоечките квалификации за ЕУРО 2016 кои започнуваат во септември 2014, фудбалската репрезентација на Македонија ќе одигра и два пријателски натпревари со репрезентацијата на … Read More

МЕТАЛУРГ ОРГАНИЗИРАШЕ ПРОСЛАВА

Металург вчера организираше прослава што долго ќе се памети. Поминавме неколку незаборавни часови со нашите навивачи, кои ја исполнија “Автокоманда“ до последното место, а уште неколку стотици останаа надвор во … Read More

Охрид беше домаќин на најдобрите спортски риболовци од Македонија

Во екипна конкуренција распоредот на екипите беше следен: 1 место „Бабуна“ од Велес 2 место „Рибар 2011“ од Скопје 3 место „Бистро“ од Струмица Во поедимечна конкуренција редоследот беше следен: … Read More