Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

На нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со сребрен медал во дисциплината теквондо Дејан Георгиевски ќе му биде доделена парична награда во висина од 1.200.000 денари, … Read More

Кои две екипи ќе бидат четврт-финалисти на ЕУР?

Откако Европското првенство остана без актуелниот шампион Португалија, сега во трката за трофејот ќе  го нема ниту свесткиот првак Франција,  Вечерва ќе ги дознаеме и последните две селекции кои ќе играат … Read More

Благоја Милевски назначен за нов селектор на ФФМ

Благоја Милевски и официјално е назначен за нов селектор на македонската фудбалска репрезентација.   УО на ФФМ денеска ја донесе оваа одлука, па актуелниот предводник на младата репрезентација  до 21 година … Read More