Македонија-Украина во битка за осминафинале на ЕУРО2020

Македонската фудбалска репрезентација попладнево од 15 часот против Украина на Националната арена во Букурешт го игра вториот натпревар од групата Ц на ЕУРО2020. Македонскиот селектор на Игор Ангеловски на вчерашната официјална прес … Read More

Арнаутовиќ се извини , ФФМ бара од УЕФА најстрога казна

И покрај тоа што , Арнаутовиќ официјално на својот инстаграм профил се извини за вербалниот инцидент, порачувајќи дека „не е расист“, Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) побара официјално од УЕФА … Read More

Колку заработуваат фудбалерите од објавите на Instagram?

Студијата откри имиња на 30 фудбалери кои заработиле најмногу од Инстаграм минатата сезона. Роналдо е прв на листата со 15,85 милиони фунти на сметка на 32 спонзорирани соопштенија. Меси има … Read More

Македонија потклекна во финишот

Македонската фудбалска репрезентација ја делеа десетина минути од првиот бод на Европското првенство, но во финишот прими два гола од  Грегорич и Арнаутовиќ и натпреварот заврши 3:1 за Австрија. Следниот натпревар Македонија … Read More

Турција и Италија го отвораат ЕП 2020

Долгоочекуваното Европско првенство во фудбал ќе започне вечерва, во Рим, со натпреварот помеѓу Тирција и Италија. Борбата за континенталната титула, која ја брани Португалија, оради пандемијата на коронавирусот беше одложена … Read More

Пандев: Ова се можеби моите последни натпревари

Сонот го испишавме, одиме да испишеме историја, порачува капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев, на стартот на Европското првенство во фудбал, најавувајќи дека ова се, можеби, неговите последни репрезентативни натпревари. „Дојде и тој ден кога … Read More