Починал маж- рекордер : Имал 38 жени, 89 деца и 36 внуци

76-годишниот старец, за кого се верува дека е глава на најголемото семејство на светот, починал во индиската држава Мизорам, јавува Би-Би-Си. Зион Чан, шефот на религиозна секта што практикувала полигамија, … Read More

Kога се роди ќерка ми 16 пати ми свиреа една песна: Премиерот Заев откри досега непознати работи за него

Во интервју за српски Курир, премиерот Зоран Заев отворено открива како од продавач на лубеници стигнува до најважната позиција во земјата, каков однос има со неговите родители денес, како го … Read More

Колку заработуваат фудбалерите од објавите на Instagram?

Студијата откри имиња на 30 фудбалери кои заработиле најмногу од Инстаграм минатата сезона. Роналдо е прв на листата со 15,85 милиони фунти на сметка на 32 спонзорирани соопштенија. Меси има … Read More

Објавена книгата на Фабио Матиоли -„Мрачни финансии“ за годините на владеењето на Никола Груевски

Книгата „Мрачни финансии“ од Фабио Матиоли, издадена од Универзитетот Стенфорд, за годините на владеењето на Никола Груевски, е импресивна студија на случај на криминал, политичка драма и политички трилер. Има … Read More

Духовден – неработен ден за православните верници

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ“, бр.21/98 и 18/07), 18 јуни (петок), Духовден, петок пред Духовден, е … Read More

Чувствата можат да го уништат вашето тело! Овие пет емоции се фатални за вас

Ако кажеме дека чувствата нè трујат, тогаш тоа не е само поетски израз. Не верувате во тоа? Погледнете како чувствата влијаат на одредени органи, така полесно ќе разберете колку тесно … Read More