Србија договорила набавка на 6,5 милиони вакцини изјави Вучиќ.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денес дека е лут и нервозен секогаш кога размислува за вакцинирањето, бидејќи Србија досега договорила набавка од околу 6,5 милиони вакцини, кои не може … Read More

Во Македонија и во јужна Србија се фотографирав со над 500 луѓе

Српскиот пеач Ѓорѓе Давид, кој е заболен од Ковид-19, од болницаата каде што е згрижен, во видео интервју што го објави „Блиц“, зборува за тоа каде можел да се зарази … Read More

Вучиќ го испрати Орбан без да се ракуваат.

Претседателот на Србија Александар Вучиќ објави денеска на Инстаграм профилот видео на кое се гледа како се поздравува со унгарскиот премиер Виктор Орбан со лактови, а не со дланки. „До … Read More