Се чисти крајбрежниот појас потег пристаниште-х.Милениум

Крајбрежниот појас на потегот од градското пристаниште до х.Милениум денес се расчистува од наноси на окрек, реса и друг вид отпад. Ова е период на цветање на езерската алга , … Read More

19-годишна девојка силувана во Охрид

Деветнаесетгодишна девојка од Охрид е силувана откако охриѓанец ја завел велејќи ѝ дека ќе ѝ помогне да најде кој ѝ го украл мобилниот телефон. На втори мај годинава, околу 23.30 … Read More

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ НА ХУМАНИТАРЕН ХЕПЕНИНГ ЗА СПАС НА ДЕТСКИ ЖИВОТ

  Градоначалникот Никола Бакрачески, денес присуствуваше на хуманитарниот хепенинг што под мотото “Заедно за еден детски живот“ се одржа на градскиот плоштад во Охрид а со цел да се соберат … Read More

Сатеска од Волино во Третата македонска фудбалска лига

Од следната година екипаза на Сатеска од Волино ке се натпреварува во третата македонска фудбалска лига . Сатеска од Волино го совладаа составот на Воска со резултат 3 : 1 … Read More

O.У. Кочо Рацин со драмска претстава за крај на учебната година

СНЕЖАНА И СЕДУМТЕ ЏУЏИЊА е драмата која ја изведоа учениците од 5-2 одд. Учениците од 5-2 одд од О.У. Кочо Рацин -Охрид за свечена разделба со своите другарчинја од 1 … Read More

Tерористи во Сирија активирале експлозив додека е обидувал да направи “селфи”фотографија (ВИДЕО)

Група терористи во Сирија случајно активирале експлозив додека еден од нивните членови се обидувал да направи “селфи”фотографија.     http://www.youtube.com/watch?v=sJkPndUGaSw