21.06.2021 Временска прогноза во Охрид

Денеска со себе понесете чадор

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот ќе биде 8, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура во Охрид ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од 25 до 36 степени.