18.06.2021 Временска прогноза

Во Охрид Претпладне ќЕ биде сончево со мала до умерена облачност, а Попладне на места нестабилно со краткотраен, локален дожд, грмежи и засилен ветер од 6 до 13 км/ч. УВ индексот ќе биде =7