Ахмети ќе се обрати по повод 19-годишнината на ДУИ

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети по повод 19-годишнината од основањето на партијата, денеска во 12:00 часот, ќе им се обрати на граѓаните.

Од ДУИ најавија дека Ахмети преку социјалните мрежи ќе ја пренесе пораката упатена до сите членови на партијата и воопшто до сите граѓани на нашата земја. 

Со нетрпение се очекува и неговата изјава, односно “убавото изненадување” кое четвртокот го најаваи и Премиерот Заев.