Голманот на ракометниот клуб Охрид, а воедно и репрезентативец на Македонија Никола Даниловски се удавил под неразјаснети околности.

Трагедија ја потресе денес Македонија откако голманот на ракометниот клуб Охрид, а воедно и репрезентативец на Македонија Никола Даниловски се удавил под неразјаснети околности.

Голманот исчезнал околу девет часот после тренингот на неговиот клуб, а утринава било пронајдено неговото безживотно тело.

Трагична смрт на младиот голман кој ги помина сите младински репрезентативни категории, а во последно време се наоѓаше и на поширокиот список на македонската репрезентација и кај Брестовац и кај Лазаров.