ГФК Охрид во полн состав отпатуваа за Скопје

Одбројуваме до бараж натпреварот за пласман во Првата лига!

Фудбалерите на Охрид, утрово, во полн состав, отпатуваа за Скопје каде против Ренова ќе го одиграат бараж натпреварот за влез во Првата лига.

Натпреварот се игра утре во 16ч.

Утрешниот натпреварот во баражот ќе биде емитуван на Мтв 2 и на платформата од Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ).

напредохрид