Градоначалникот Георгиески со апел за почитување на заштитните мерки за време на празничниот викенд

Упатувам апел до жителите на Охрид и сите посетители кои во текот на празничниот викенд туристички ќе престојуваат во градот, да ги почитуваат сите мерки и препораки за заштита и превенција од Корона вирусот-Ковид 19.

🔹

Да се носат заштитни маски

🔹

Да се одржува потребна дистанца при посета на храмовите

🔹

Да се одржува лична хигиена според препораките

🔹

Да се избегнуваат семејни собири и други друштвени групирања.

⚠️

Да празнуваме одговорно, да го зачуваме сопственото и јавното здравје, напиша градоначалникот Георгиески во својата ФБ објава.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *