Владата закажа итна седница – Од утре се затвораат угостителските објекти, а полициски час од 20 часот

Се очекува Владата на Република Македонија денеска да донесе нови мерки за спречување на ширењето на коронавирусот откако претпладното таква препорака произлегла од заседанието на Главниот координативен штаб, дознава 360 степени.

Според нивните сознанија, од утре па во наредните 14 дена ќе бидат затворени угостителските објекти. Исто така, за два час порано се поместува и почетокот на полицискиот час, така што наместо во 22:00 часот, тој ќе почнува од 20:00 часот и ќе трае до 05:00 часот изутрина.

Во текот на денов се очекува Владата да одржи седница и да ги формализира одлуките.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *