ОХРИД – ВОСКА СПОРТ 3:0

Денес се одигра контролен натпревар помеѓу Охрид и третолигашот Воска Спорт. Охрид со 3-0 (2-0) ја совлада Воска Спорт во тест натпреварот, натпреварот беше одигран на теренот со вештачка трева.

Стрелци на головите беа Бурхан Алији, Роберт Митев и Аде Мазари.

Фото: Фб Гфк Охрид

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *