Филипче и Балев со различна бројка на заболени во Охрид !? КОИ РЕЗУЛТАТИ СЕ ТОЧНИ

Министерот за здравство Венко Филипче на својата фб страна објави дека во Охрид последбите 24 часа се регистрираби 35 нови случаи на Ковид-19.

Фото од објавата на Венко Филипче

Додекa пак ЈЗУ Општа Болница Охрид кој директор е Горан Балев , објавија дека во Охрид за едно деноноќие новозаболени се 94 лица .

Фото од објавата на Болницата .

Кои Резултати се точни !?

Резултатите што ги објавуват Министерот Венко Филипче или тие што ги објавуват директорот на Болницата Охрид Горан Балев ?

Веќе подолг период се ниша и фотељата на директорот на Охридската болница кој се најде во скандали и полициски билтен , дали ова е уште една “мала грешка” останува да видиме .

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *