(ВИДЕО) Тетовец уринира врз македонското знаме и се пофали на социјалните мрежи

Ново скандалозно видео на социјалните мрежи . Корисник од Тетово уринира врз македонското знаме. Непочитувањето на државните симболи е кривично дело. Токму поради тоа корисниците на социјалните мрежи бараат да се пронајде сторителот и да одговара за делото. АБЕ ИМА ЛИ ЗАКОНИ БЕ?!, пишуваат корисниците на социјалните мрежи.

Погледнете како почнаа во вистинска смисла на зборот:
„Да ни се мочаат по знамето.”
АБЕ ИМА ЛИ ЗАКОНИ БЕ?!
Мечки да бевте немаше да спиете.
ОДГОВОРНОСТ!“, пишуваат на социјалните мрежи.

видео: Твитер

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *