Се собираат потписи Гарванлиев да не ја претставува Македонија на Евровизија

Петицијата на change.org“Васил Гарванлиев да не претставува Македонија на Евровизија во мај во Ротердам, до овој момент ја потпишаа повеќе од 14.000 лица.

Секако, кога се потпишува се дава можност и да објаснување, па така едно лице има напишано:„Се потпишувам на петицијата за забрана на учество на евровизија поради непочитување на Македонските национални обележја“…

Петицијата може да ја погледнете ТУКА.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *