Две млади момчиња од Охрид загинаа во сообраќајка на патот Ресен-Битола.

Станува збор за момчиња на возраст од 27 години, кои загинале на самото место на несреќата.

Според првичните информации, двете момчиња загинале откако удриле во камионот со албански регистерски таблички. Подоцна на нив налетало возилото со битолски регистерски таблички, кое удрило во нивното возило. 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *