rk ohrid

РК ОХРИД – РК БУДВА 31:20

”Гладијаторите” во вториот контролен натпревар ја совладаја екипата на БУДВА од ЦРНА ГОРА со резултат 31:20 , Охридските ракометари се наоѓаат во Црна Гора каде се подготвуваат за пролетниот дел каде ке борат за едно од местата кои водат во Европските натпреварувања.