Објавена рутата на денешниот протест на ВМРО ДПМНЕ во Охрид

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во 18 часот ќе одржи протести со возила во Скопје, Охрид и Прилеп против, како што информираат, поскапувањето на струјата.

Од ВМРО-ДПМНЕ повикуваат на почитување на мерките за заштита од Ковид-19, притоа секој со себе да носи лична заштитна опрема.
Протестот ќе почне од почетокот на градот во близина на лукоил бензиска до паркингот кај “Котва” .