Македонија на чекор до историја Македонија – Косово 2:1

Македонија го победи Косово со 2-1  и само една победа Македонија ја дели до Европското првенство 2021 ,селекцијата на Ангеловски одигра одличен натпревар и можат да жалат што победија со еден гол разлика.

Во финалето од плејофот во Лигата на нациите Македонија ке игра против Грузија.

Големото финале против Грузија ќе се игра на 12 ноември на стадионот „Борис Паичадѕе“ во Тбилиси.