gfk ohrid

ГФК ОХРИД – Караорман 3-1 остануваат уште 5 контролни натпревари

Пролетната полусезона стартува на 29 февруари, Целта на ГФК Охрид е опстанок во второлигашкото друштво , Првиот натпревар во стартот на пролетната полусезона Охриѓани гостуваат во Струга – Лабуништа.
На вториот контролен натпревар Охриѓани во Струга ја совладаа екипата на Караорман со 3 – 1 ,
За охриѓани головите ги постигнаа Бурхан Алији Игор Клечкароски и Ален Максути.