(ВИДЕО) Каракачанов: Заев е Бугарин на кој мозокот му работи споро

Бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов со навредливи зборови за премиерот Зоран Заев. Каракачанов изјави дека Заев е „Бугарин на кој мозокот му работи споро:

– По стар бугарски обичај, на Бугаринот му доаѓа паметот следниот ден, па така е и со колегата Заев – рече Каракачанов.

Каракачанов оваа изјава ја даде по скандалозното интервју на Заев во кое тој ја распарчува македонската историја за да им се додворува на политичари како Каракачанов.