Спорт

Охриѓани стигнаа до вицешампионската титула во младинска конкуренција, а на списокот на селекторот Данило Брестовац за Меѓународниот турнир „Бугојно 2019“ во Бугарија не се најде ниту еден ракометар од РК Охрид.

Од таборот на РК Охрид на денешната прес-конференција искажаа отворено незадоволство од изоставањето ракометари од…